BASI Pilates Eğitimleri 2018-01-17T19:27:33+00:00

BASI Pilates® Eğitimleri, Kapsamlı Eğitmen Yetiştirme Kursu (CTTC) ve Mat Çalışması Eğitmen Yetiştirme Kursu (MTTC) olarak 2 farklı programdan oluşmaktadır.

Sertifkalı Pilates eğitmenleri için İleri Seviye Eğitim Programları sunan BASI Pilates ®, belirli uzmanlık alanlarını kapsayan workshoplar düzenlemektedir. Pilates Method Alliance (PMA) başta olmak üzere, bu alanda söz sahibi diğer kurumlara kurucu üyeliği bulunan BASI Pilates®, bütün endüstri tarafından saygı ve kabul gören sertifikasyon sunmakta ve Pilates profesyonelleri için standart oluşturmaktadır.

BASI Pilates®’e hoş geldiniz. Size biraz geçmişten, bugünden ve gelecekten bahsetmek istiyorum.

Pilates endüstrisinin bir patlama yaşayacağını ilk fark ettiğimde 1989 yılında Avusturalya’daydım ve burada 10 seneyi aşkın bir süredir Pilates dersleri veriyordum. Tabi ki de, Joseph ve Clara Pilates yıllar önce egzersiz metotlarını geliştirmişlerdi ve arkalarında çok destekleyicileri vardı, fakat bu farklı bir patlama olacak gibiydi. Core kuvveti, fonksiyonel kas gelişimi, beden hizası ve zihin-beden ilişkisine önem veren bu ileri görüşlü metoda karşı büyüyen bir ilgi olduğunu hissettim.

Pilates Metodu’na sadık ve bu metodu savunan birisi olarak, yapılandırılmış bir Pilates eğitmen yetiştirme programına ihtiyaç olduğunu fark ettim. Bu zamana kadar, (ben de dahil olmak üzere) pek çok kişi Pilates stüdyolarında stajyer olarak eğitiliyordu, ki bu da seneler alan bir eğitim süreciydi. Bu negatif bir şey değildi, aslında tam tersiydi, fakat piyasadaki eğitmen ihtiyacı bu eğitim sürecini mantıklı kılmıyordu.

Pilates endüstrisinin eğitmenlere ihtiyacı vardı. Geleceğin eğitmenleri ya sağlam bir yapısı ve eğitim programı olan bir programla eğitileceklerdi, ya da az eğitimle “yarım yamalak” şekilde ders vermeye başlayacaklardı. Çok az eğitmenin bir Pilates stüdyosunda senelerce staj yapma lüksü olacaktı. Biliyordum ki, doğru eğitim almadan, Pilates Metodu’nun doğruluğunu koruyamayacaklardı.

İsrail’deki Wingate Institute of Physical Education okulunda ders verirken, pek çok potansiyel eğitmene ders vermiş ve eğitim programının gelişmesine katkıda bulunmuştum. 1986 senesinde Dans Çalışmaları üzerine Master derecemi bitirmiştim ve senelerdir dans ediyordum. Çocukluğumdan beri hırslı ve rekabeti seven bir sporcuydum ve ergenlik yıllarımdan beri de yoga yapıyordum.

Pilates konusundaki tecrübem, eğitmenlik yeterliliklerim ve insanlardan kendilerini eğitmeleri yönünde gelen talepler sonucunda, ilk Pilates eğitmen yetiştirme programını hazırladım. Pilates için duyduğum tutku ve Pilates Metodu’nun pozitif bir çizgide gelişmesi konusundaki kaygılarım doğrultusunda hazırladığım program ile BASI Pilates® doğmuştu. BASI Pilates®, dünya çapındaki Pilates eğitmenleri yetiştirme ve eğitim programlarında bir endüstri lideri oldu.

İsmimiz, Body Arts and Science International® (Uluslararası Beden Sanatı ve Bilimi), organizasyonumuz ve derslerimiz hakkında çok bilgi veriyor. İnsan hareketinin bilimini ve bu hareket doğru yapıldığında ortaya çıkan sanatı estetik ve tutku ile birleştiriyoruz. Pilates Metodu’nun saflığına saygı duyuyoruz ve Joseph Pilates tarafından bize devredilen mirası sürdürüyoruz. Bu, bütün orijinal repertuarı kullanmamız ve ekipmanlar ile çalışmamızdan bellidir. Ben de, en temel hareketlerden en ileri seviye hareketlere kadar (ki bazıları çok az kişi tarafından yapılabilir) bütün repertuarı senelerce çalıştım.

Kendimizi, öğrencilerimizin sağlam bir Pilates Metodu temeline sahip olmaları için adadık. Bu sağlam temele sahip olmak, Pilates Metodu’nun hakkını vermemiz, müşterilerimize karşı olan sorumluluğumuz ve potansiyel bir eğitmen olan bizler için bir zorunluluktur. Modern toplumun ihtiyaçları değiştikçe ve insan hareketinin bilimi hakkında yeni şeyler öğrendikçe biz de gelişmemiz gerektiğini fark ediyoruz. Joseph Pilates bugün hayatta olsaydı, geleneğe saygı duyup bir yandan da bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık olma yaklaşımımızla hem fikir olacağına inanıyorum. Bu açık görüşlülüğümüz, BASI Block System®, the Avalon® System ve Pilates Interactive® gibi pek çok yeniliğe imza atmamıza sebep olmuştur. Bu yeniliklerin hepsi, Joseph Pilates’in öncü çalışmalarına doğal tamamlayıcılar olmuşlardır.

BASI Pilates, mükemmellik, yüksek standartlar, profesyonellik ve çok çalışmayı temsil eder. Bu fikirlere bağlı kalarak, Joseph Pilates’in çığır açıcı çalışmalarını devam ettiriyoruz. Bu şekilde, öğrencilerimizin, mezunlarımızın ve en önemlisi Pilates’in gelişimini ve başarısını garantiye alıyoruz.

BASI Pilates® programları, konusunda uzman seçkin fakülte eğitmenleri tarafından, Amerika, Avrupa, Japonya, Çin, Avustralya ve Güney Afrika’da sunulmaktadır. Her fakülte eğitmeni son derece deneyimli Pilates eğitmenleri ve uygulayıcılarıdır.

BASI® eğitmen eğitimcisi olmak uzun bir süreçtir. Kadromuza katılmaya davet edilen eğitmenler, en yüksek seviyede kalifikasyonları olan ve Pilates’e kendini adamış kişilerdir.

Fakülte eğitmenlerinin performansları devamlı olarak BASI ana merkezi tarafından takip edilir, bu her öğrencinin yüksek kalitede ve bireysel bir eğitim alacağını garanti eder.

 

Haber Bültenimize Kayıt Olun


Yeni sınıflar, özel teklifler, BASI etkinlikleri ve daha fazlası hakkında ilk siz bilgi sahibi olun..
Abone ol